Skip to content
Menu Login
|
Subscribe (540)429-5555
Call Us Today (540)429-5555

Amerikada Şirket Kuruluşu

turko tax accounting yeni sirket kurulusu

Turko Tax & Accounting Amerika’da Size Güvenilir Bir Muhasebe ve Vergi Hizmet Deneyimi Sunar

Şirket kuruluşu ve sonrasinda tüm muhasebesel ve vergisel süreçlerinizi uçtan uca internet üzerinden yönetebileceğiniz bir servis ile ihtiyacınız olan her şeyi, şimdi tek bir yerde size sunuyoruz.

Amerika’da ki muhasebe sistemi diğer ülkelerden farkli olarak kullanilir. Kendisine ait karmaşik ve katı kurallarla uygulanan bir vergi sistemi vardir. Bu sebeple daha sonra daha büyük problemler yaşamamak için herhangi biri ile değil konu hakkinda profesyonel biriyle çalişmaniz çok önemlidir.


Şirket kuruluşu işlemlerine başlamak için hazirsaniz FORMU doldurun sizi arayalim.

Yabancilar için Şirket Kuruluş İşlemleri

Turko Tax & Accounting ile işlemlere kisa sürede başlayabilirsiniz. Başvuru formunu doldurduğunuzda sizinle gerekli belgelerin hazirlanmasi icin iletişime geçecegiz. İhtiyacımız olan tüm bilgi ve belgeler tamamlandiginda, şirket kuruluş dökümanınız onayınıza sunulur. Kuruluş dökümanını imzaladığınız takdirde kuruluş işlemlerine hemen başlanır. Şirketiniz kurulduğunda gerekli evraklar Turko Tax & Accounting müşteri portaliniza yüklenir.

Şirket kuruluşu sonrasinda sizi yanliz birakmiyoruz. Acentaniz olarak yerine getirilmesi gereken önemli yasal zorunluluklarinizi size bildiriyoruz. Bu şekilde hiç bir önemli tarihi atlamazsiniz. Şirketininizin oldugu eyalet ve federal hükümet için hazirlanmasi gereken mali ve vergisel bildirimlerde ihtiyac duyduğunuzda destek sağliyoruz.

En çok Sorulan Sorular

+ ABD’ye gitmeden Şirket Kurulusu Gerçeklestirebilir miyim?

Evet. Amerika yeni girişimcilerden vatandaşlik veya vize şarti aramadan şirket kuruluşu ve ticaret yapilmasina olanak sağlar. Turko Tax&Accounting uzmanlari ile şirket kuruluşunuzu kisa sürede güvende tamamlarsiniz.

+ Amerika şirketimi hangi türde kurmaliyim? LLC mi Corporation mi avantajlidir?

Verilmesi gereken en önemli kararlardan biri şirketin yapisidir. Her yapilacak işe, sektöre, ve yillik net gelire göre yapilacak seçim değişebilir. Mutlaka bir uzman danişmanliği alinmasini öneriyoruz. Vergilendirme ve yerine getirilmesi gereken sorumluluklar çok detaylidir. Bu sebeple ayri bir blog ile bu konuya tekrar değineceğiz ancak genel bilgi olarak bir çok durumda yabanci gerçek kişi sahipli şirketler için LLC kurmak daha avantajlıdır.

+Amerika’da Şirket Kurmak için Hangi Eyaletler Avantajlidir?

Amerika’da yaşamiyorsaniz, ABD vatandaşi veya green kart sahibi değilseniz eyalet seçimini şirket türünü belirledikten sonra değerlendirmeniz gerekir. Eger şirket yapısı LLC ve gerçek kişi üzerine kurulduysa gerçek kişilerden gelir vergisi almayan eyaletleri seçmeniz size avantaj sağlar. Hangi eyalette kurarsaniz kurun Federal vergi aynıdır. Eyalete vergi zorunlulugunuz olmazsa gelir vergisi için ciddi bir avantaj sağlamış olursunuz. Gelir vergisi almayan eyaletler Alaska, Florida, Nevada, South Dakota, Texas, Washington, Wyoming, New Hampshire veTennessee. Bilinenin aksine Delaware de gelir vergisi vardir, ancak Delaware de iş yapmayan yerleşik olmayan kişiler vergi vermek zorunda degildir. Ayrica gelir vergisi olmayan bazi eyaletler farkli isimler altinda sizden vergi alabilir. Bu sebeple diğer sundugu ek avantajlar sebebiyle yabanci kişiler için Delaware, Florida ve Wyoming ön plana çikar.

+ Amerika’da Şirket Kurulusu için neler gereklidir?

Şirket kuruluşunda özel herhangi bir belge hazirlamaniza gerek bulunmuyor. Size gönderecegimiz bilgi formunda ?irket ismi, ortaklik detaylari gibi size özel bilgileri vermeniz yeterlidir. Sonrasinda Amerika Registered Agent ve ABD adres kayitlariniz konusunda size destek saglayip kurulusunuzu tamamlayacagiz.

Şirket Kuruluşu ne kadar Sürer?

Şirket kuruluşu süresi seçtiginiz eyalete göre değişiklik göstermektedir. Genellikle 1-10 gün arasinda şirket kuruluşunuz gerçekleştirilir.

+ Amerika’da banka hesabi açabilir miyim?

Amerika’da kurduğunuz şirketiniz araciliği ile kolaylikla online banka hesabinizi ve diğer ödeme sistemlerini açabilirsiniz. En önemli konu şirket kuruluşundan önce Amerika’da size özel bir posta adresinin ve telefon numaranizin oluşturulmasıdır.

+ Amerikadaki şirketim için aylık muhasebe hizmeti almam zorunlu mu? Vergi Beyannamesi nasil doldurmaliyim?

Amerika’da ki şirketiniz için aylik muhasebe hizmeti almaniz zorunlu değildir. Ancak belli dönemlerde vergi beyaninda bulunmanız gerekmektedir. Özellikle Ocak-Nisan 15 arasinda olan ana beyannamenizi bir uzmanla yapmanızı önemle tavsiye ederiz. Ileride daha büyük sorunlarla karşilaşmamak için de muhasebe ve vergi beyannamesi desteği almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+Amerika şirketim için Ne kadar Vergi ödemem Gerekiyor?

Amerika hem ticaret hem de yatirim icin herkese kapilari acik olan bir ulkedir. Federal hukumetin uyguladigi kanunlarin yani sira her bir eyaletin de kendi icinde kanunlari vardir. Bu sebeple vergi oldukca karışıktır. Genel bilgi olarak, LLC gercek kişi sahipli şirketler için eğer ABD geliriniz ECI ( effectively connected Income) yani bir ticaret geliri ise kademeli artan %10 ile %37 arasinda degisen bir oranla vergilendirilir. Bu kuralin di?inda kalan pasif gelirleriniz icin oran %30’dur. Burada ulkeler arasinda yapilan vergi anlaşmalari göz onunde bulundurularak hesaplama yapilmaktadir.

+ Neden Turko Tax&Accounting ile çalişmaliyim?

Amerika’da 15 yili aşkin muhasebe ve vergi tecrubemiz ve uluslararasi vergilendirme konusunda agirlikli uzmanligimiz bulunmaktadir. Bizimle caliştiginizda işlemlerimizi partner firmalara yaptirmiyoruz, tum işlemlerinizi birebir kendimiz tamamliyoruz ve sizi uzun sure bekletmiyoruz. Tum surecte yaninizda olup iletişimi koparmiyoruz. Ayrica kullandigimiz guvenlik uygulamalari ile özel bilgilerinizi hep guvende tutuyoruz. Imzalaycagimiz gizlilik sozlesmesi ile tum bilgileriniz gizlilikle icinde tamamlanip ilgili kurumlara ulaştiriyoruz.

.

BASIC PAKET

STANDARD PAKET

Aynı gün elektronik başvuru
10-15 iş günü içinde kuruluş
Kuruluş Belgelerinin dijital kopyalarının gönderilmesi
Yasal Temsilcilik ücreti
Finansal işlemler
Kuruluş Belgeleri

HEMEN BASVURUN

Aynı gün elektronik başvuru
Eyalet nezdindeki tüm ücretler
1-3 iş günü içinde kuruluş
Kuruluş Belgelerinin dijital kopyalarının gönderilmesi
Yasal Temsilcilik ücreti
Kuruluş Belgeleri
EIN Numarası
Yıllık Şirket Adresi

HEMEN BASVURUN

PREMIUM PAKET

HERSEY DAHIL

Aynı gün elektronik başvuru
Eyalet nezdindeki tüm ücretler
1-3 iş günü içinde kuruluş
Kuruluş Belgelerinin dijital kopyalarının gönderilmesi
Yasal Temsilcilik ücreti
Kuruluş Belgeleri
EIN Numarası
Amerika şirket Banka Hesabı (Debit Kart ve Online Bankacılık)

HEMEN BASVURUN

Premium Pakette Olan Hersey +

Aylik Muhasebe Hizmeti

Yilsonu Vergi Beyannamesi
Business License
Payroll (Maas Odemeleri)
Yabanci Ortakli LLC Uc Aylik Vergi Beyannamesi
ITIN numarasi
Vergi Planlamasi

HEMEN BASVURUN

In This Section

Subscribe to our newsletter to receive news, updates, and valuable tips.

Testimonials


Please call us today at (540)429-5555.


We're here to help you resolve your tax problems and put an end to the misery that the IRS can put you through. Please fill out this form and let us know how we can be of service. We will happily offer you a free consultation to determine how we can best serve you.

Schedule A Consultation